הזוכים בתחרות הבינלאומית של טכנולוגיות ללוחמה בטרור הם:

רובוטים, מזל"טים ואפליקציות "קטלניות"….

הטכנולוגיה מתגייסת למאבק העולמי בטרור

הזוכים בתחרות הבינלאומית של טכנולוגיות ללוחמה בטרור הם:

Duke Robotic Systems המציעים פלטפורמה מיני רובוטית חדשנית המאפשרת שליטה מרבית וייצוב של כל אובייקט המתחבר אליה בין אם נשק או מערכת אופטית להשגת ביצוע ברמת דיוק מושלמת

פרסום

בתחום אפליקציות מובייל זכו Spectory המאפשרת ניהול מצבי חירום ומתן מענה לתנאים משתנים בזמן אמת בצורה שתמנע פניקה וקורבנות מיותרים. 

אתמול, יום שלישי ה-7 ביוני, הוכרזו המנצחים בגמר התחרות הבינלאומית של טכנולוגיות ללוחמה בטרור שהתקיימה באוניברסיטת תל אביב. בתחרות שיזם משרד ההגנה האמריקאי בשותפות עם משרד הביטחון הישראלי (מפא"ת)  ופורום MIT ליזמות בישראל התמודדו 19 חברות שעלו לגמר מתוך 120 שהגישו מועמדות (10 טכנולוגיות HLS כולל סייבר ו-9 אפליקציות מובייל) וסך הפרסים שהוענקו לזוכים ע"י שגריר ארה"ב בישראל מר דן שפירו, הינו 210,000 דולר (מזומן)

התחרות נערכה במסגרת הכנס השנתי השני לטכנולוגיות ללוחמה בטרור, בו השתתפו אנשי אקדמיה ומומחים מהמובילים בתחום, ביניהם פרופ' בועז גנור ופרופ' יצחק בן ישראל , דוב אוסטר, המדען הראשי של מפא"ת,  בכירי ממשל אמריקאים מהתחום ביניהם ראש המטה הטכנולוגי ללוחמה בטרור של משרד ההגנה האמריקאי CTTSO אדם טרסי ויזמים מצליחים ביניהם מיכאל שמילוב, מייסד וייבר וגדעון בן צבי מייסד BriefCam, סער דיקמן מייסד TowerSec וגל גורן מ – Robo Team.

חבר שופטים כלל אנשי משרד ההגנה האמריקאי ומשרד הביטחון הישראלי, בכירים בתעשיית ההיי-טק  באקדמיה ביניהם שני שופטים בכירים: אדם טרסי ודב אוסטר ולצידם בכירים נוספים כמו המדען הראשי של אלביט אלון סטופל  . בנוסף נמנו עם חבר השופטים אלה מטלון, מנכ"ל פורום MIT ליזמות, ורון מוריץ, מומחה בתחום הסייבר. את פאנל השיפוט לתחרות טכנולוגיות HLSניהלה שנה יעקובי – אנליסטית בכירה במשרד ההגנה האמריקאי ואת הפאנל שיפוט של אפליקציות המובייל ניהלה אליסון סקרבורו –  סגנית מנהלת תכנית יישומי אפליקציות מתקדמות.

 

במקום הראשון בתחום הטכנולוגיות זכו בפרס של 100,000 דולר, Duke Robotics Systems

המציעה פלטפורמה מיני רובוטית חדשנית. דיוק פיתחה מערכת מיני רובוטית  המאפשרת לייצב כל אובייקט שמחברים אליה, בין אם נשק או מערכת אופטית, ולבודד אותו מכל תנודות הפלטפורמה. זו פעם ראשונה שהטכנולוגיה יכולה להחליף חייל עם נשק ולבצע ירי. רוב לקוחותיה של החברה הם ממשלות או מדינות.

בנוסף לזכייה במקום הראשון החברה אף זכתה בתואר חביב הקהל.

במקום השני, זכו שתי חברות: Lirhot Systems  אודות לטכנולוגיה פורצת דרך שעושה שימוש בתדרים שעד היום לא היה להם שימוש בהקשר של זיהוי חומרים חשודים וגם בשיטות של פולריזציה ספקטרומטריה. הטכנולוגיה הזו מאד הרשימה את המדענים שבחבר השופטים.

ו Imagry  שימוש בבינה מלאכותית כדי ליצור מאגר חזותי יעיל ואפקטיבי שיודע לפענח  תכנים ודמויים ויזואליים בסרטוני וידיאו ,בין אם זה מידע מהקלטות של מצלמות אבטחה ובין אם זה מסרטונים ברשתות החברתיות. המערכת מאפשרת ניטור אוטומטי של איומים או הסתות כמו נשק, דגלי דעאש וכד' המערכת אינה תלויה בקשר אינטרנטי ויכולה לפעול גם בסביבה מבודדת.

במקום הראשון בתחרות אפליקציות מובייל, זכו בפרס של 40,000 דולר, Spectory. בכל שנה מתרחשים אסונות, בין אם אסונות טבע או פיגועי טרור, אירועים המחייבים פינוי המוני מסיבה זו או אחרת. ספקטורי עושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות לתכנון וניהול אירועי פינוי המוני של עשרות ומאות אלפי אנשים. אפליקציית SPECTORY מאפשרת ניהול מצבי חירום ומתן מענה לתנאים משתנים בזמן אמת בצורה שתמנע פניקה וקורבנות מיותרים

במקום השני בפרס של 20,000 דולר זכו שלוש חברות:

Cinema2Go לחברה HMD המשלב יכולות אופטיות ייחודיות עם תוכנה מתאימה, המשולבת עם טלפון חכם או תצוגה ייעודית.הטכנולוגיה מאפשרת למפעיל בשטח לשלוט ברחפן עם אותה רמת אכות ויזואלית שכיום קיימת רק בחדרי בקרה משוכללים.

Navin לחברה מוצר שאפשר בשימוש בחוכמת המונים, לנווט בתוך בניינים ובכל מצב אחר ללא תלות ב – GPS זאת הפעם הראשונה שקיימת טכנולוגיה שמאפשרת נווט ללא תשתית כלשהי.

פרסום

Tukuoro המשנה את האופן בו אנשים עושים שימוש בדטה. החברה מציעה דרך פשוטה לאיסוף מידע , במקום האופן בו אוספים היום מידע מהשטח: בד"כ ברישום ידני, לעיתים בהקלטה מהשטח.

טוקוארו מאפשרת לאגור מידע מוקלט מהשטח בצורה פשוטה, תוך יצירת מבנה נתונים יעיל, קל לשימור, לתחזוקה ולשליפה עתידית, ובכך הופכת מידע שעמד, עד היום, כאבן שאין לה הופכין, למידע שימושי וזמין מתמיד.

יו"ר התחרות, מר גדעון מילר, מסר כי "התחרות נועדה לעודד יזמים ישראלים להתמקד בדרישות החדשות ובהזדמנויות ההולכות וגדלות של תחום הלוחמה בטרור. התחרות הינה תולדה של שלוש מגמות עולמיות. הראשונה היא ההתגברות המואצת של הטרור הגלובלי. השנייה היא בעקבות קיצוצים ממשלתיים – סוכנויות ביטחוניות צריכות להגיע ליותר הישגים דווקא עם פחות משאבים. האחרונה וחיובית יותר היא שכיום ההתפתחות הטכנולוגית היא כה מהירה שפתרונות  שלא ניתן היה לעלות על הדעת עד רק לפני שנים ספורות הפכו ליישומיות בפועל. התכנית שלנו היא מאמץ תקדימי לחבר את שלושת המגמות הללו ולעזור לסוכנויות ממשלתיות להשתמש בחוזקה של הסטארט-אפ אקו-סיסטם הישראלי ,ליצירת פריצות הדרך הנחוצות בתחום, בעשירית העלות והזמן בהשוואה לתהליך הממשלתי הקונבנציונאלי. החברות שהגישו מועמדות השנה הציבו רף גבוה של פיתוחים טכנולוגיים ופתרונות חדשניים והתחרות השנה הייתה צמודה".

"ההתעניינות הגוברת של משרד ההגנה האמריקאי בטכנולוגיות בתחום של סייבר וההגנה על המולדת אינה מפתיעה נוכח התרחבות מוקדי הטרור בשנים האחרונות והגברת פעילות הטרור מצד ארגונים המצויים בפריסה עולמית, אשר יש להם גישה לאמצעים טכנולוגיים מתוחכמים. מדינות המערב זיהו את האיומים הגוברים והגדילו משמעותית את המשאבים המוקצים לביטחון אזרחיהם, במטרה לתת מענה לאתגרי המאבק בטרור. יחד עם זאת, מול האיומים המורכבים דרושים פתרונות יצירתיים וחדשניים ומשרד ההגנה האמריקאי החליט להרים את הכפפה ולגייס את מיטב המוחות ב"סטארטאפ ניישן" למאבק העולמי" אומרת אלה מטלון, מנכ"ל פורוםMIT  ליזמות.

בשנה שעברה זכתה בפרס הראשון חברת אינסאונד (Insoundz), שפיתחה טכנולוגיה שיודעת לאתר ולבודד כל צליל שבוחרים, גם בסביבה רועשת והומה ולמקום השני הגיעה  InnerEye, מערכת לזיהוי מטרות ויזואליות בעזרת שילוב יכולות המוח האנושי וראייה ממוחשבת. אם לא חייבים דווקא לא היינו מציינים חברות אלה משנה שעברה

במקביל לאירוע התקיימה במקום תצוגה של26 חברות סטארט-אפ נוספות עם  טכנולוגיות חדשניות ומרתקות נגד מצבי טרור

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים