דור כימיקלים לא יחזור לעבוד ללא היתר פליטה חדש

מפעל דור כימיקלים ממפרץ חיפה משך את העתירה שהגיש נגד המשרד להגנת הסביבה: המפעל לא יחזור לעבוד ללא היתר פליטה חדש

 

פרסום

מפעל דור כימיקלים בע"מ משך את העתירה שהגיש נגד המשרד להגנת הסביבה, במסגרתה פנה לבית המשפט בעתירה ובקשה לצו ביניים במטרה לחזור ולפעול באופן מיידי. על פי הבקשה לדחיית העתירה שהוגשה אתמול לבית המשפט המחוזי בירושלים, המשרד חילק את תקופת הערות הציבור – תקופה ראשונה (עד ל-1 בפברואר) שלאחריה ייבחנו ההערות וייצא היתר הפליטה לדור, ותקופה שנייה (עד ל-16 בפברואר) שבה ימשיכו להישמע הערות ובהתאם להן יתוקן ההיתר לפי הצורך. חברת דור כימיקלים ויתרה על כל טענה משפטית ביחס לתיקון בתקופת הערות הציבור, אם יידרש.


מפעל דור כימיקלים הוא מפעל טעון היתר פליטה בהתאם לחוק אוויר נקי. בניגוד לחוק, איחר המפעל בהגשת הבקשה לחידוש היתר הפליטה שלו בחמישה חודשים. לאור זאת, היתר הפליטה של המפעל הסתיים ב-26 בדצמבר 2022, ועד כה לא חודש.

בעתירתו לבית המשפט ציין המפעל כי הוא נאלץ להוציא חלק לא מבוטל מעובדי הייצור לחופשה כפויה ולפטר מספר עובדים, עד אשר תתבהר התמונה בקשר להחזרת פעילות המפעל לסדרה בהתאם להיתר שיינתן לה.

בנסיבות אלה, ולאחר שנשקלו כל השיקולים הצריכים לעניין, החליט המשרד על פיצול תקופת הערות הציבור כך שההיתר יפורסם במועד מוקדם יותר.

על פי החלטת המשרד, אשר הוגשה לבית המשפט בהסכמה ולאורה התבקשה דחיית העתירה, הערות הציבור יתקבלו עד ליום 16 בפברואר, כפי שקבע המשרד בתחילת ההליך ועל פי החוק. ב-1 לפברואר יבחן המשרד את הערות הציבור שהתקבלו עד אותו מועד, ויפעל להוציא היתר חדש למפעל, בהתאם להיקף ההערות שיתקבלו. הערות הציבור שיתקבלו לאחר תאריך זה יישקלו וייבחנו על ידי המשרד, והמשרד יבצע תיקון בהיתר הפליטה החדש, גם לאחר שיינתן אם יידרש לכך, מבלי שהמפעל יוכל לטעון כנגד זאת.

המשרד רואה חשיבות רבה בשיתוף הציבור בהליך מתן היתר הפליטה. המשרד עמד על מתן אפשרות להערות ציבור לתקופה מלאה של 45 ימים, על פי החוק, ולא הסכים לאפשר למפעל לעבוד בהתאם לדרישות היתר הפליטה הקודם שפג תוקפו.

היתרי הפליטה שמוציא המשרד למפעלים מאפשרים הסדרה של פעילות תעשייתית מזהמת, כך שתעשה באופן שימנע ויצמצם את זיהום האוויר ובכך תמנע, בין היתר, פגיעה בבריאות הציבור בישראל. עבודה ללא היתר פליטה לפעילויות אשר מפורטות בתוספת שלישית לחוק אוויר נקי אסורה על פי חוק אוויר נקי ומהווה עבירה פלילית.
Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

אירוע השקה לאיגוד ה-Med-Tech הישראלי

23 במאי 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים