גם חברות ישראליות יכולות ליהנות מחבילת החילוץ בסך 2 טריליון דולר של הממשל האמריקאי

גם חברות ישראליות יכולות ליהנות מחבילת החילוץ בסך 2 טריליון דולר של הממשל האמריקאי *  לשכת המסחר ישראל- ארה"ב מקיימת וובמינרים ומעניקה ייעוץ  מיוחד בנושא.

 

בשבועות האחרונים התקבלו בלשכת המסחר ישראל אמריקה עשרות פניות של חברות מישראל שביקשו  לבדוק אם גם הן זכאיות לקבל סיוע מהממשל האמריקאי מכוח חוק CARES Act, שמעניק סיוע של כ-2 טריליון דולר לנועד להניע מחדש את הכלכלה של ארה"ב בעקבות משבר הקורונה .

 

פרסום

חוק The Coronavirus Aid, Relief, and Economic Security Act (CARES) שנחקק ב- 27.3 נועד לסייע לסקטור העסקי בארה"ב להתמודד עם ההשלכות הכלכליות הנובעות ממשבר הקורונה. הסיוע ממוקד בניהול תזרים המזומנים על ידי דחיית תשלומים, מתן זיכויים ומתן הלוואות אשר יכולות להפוך למענק.

 

עו"ד צבי קן תור, יו"ר ועדת האשרות בלשכת המסחר ישראל ארה"ב, מסביר כי קיימות אלפי חברות ישראליות, רבות מהן בתחום הפיננסים וההייטק, שיכולות גם ליהנות מהסיוע בין אם יש להן נציגות בארה"ב, חברת בת או אחות בארה"ב, חברות שנסחרות בבורסה בארה"ב וכאלה שמשווקות מוצרים דרך חברות שיווק מקומיות. נוסף על כך פועלות בישראל מאות חברות אמריקאיות כגון חברות בנות, סניפים, קרנות הון סיכון, ומרכזי מחקר ופיתוח אשר יכולים גם הם להנות מההטבות באמצעות היותן חלק מקבוצה עסקית אשר הבסיס שלה בארה"ב. .

לשכת המסחר ישראל- ארה"ב כבר קיימה וובמינר ראשון בהשתתפות עו"ד דניס ואקו, לשעבר התובע הכללי הפדרלי של מדינת ניו יורק, אשר עומד בראש מחלקת קשרי ממשל של פירמת עוה"ד האמריקאית ליפס מתיאס, אשר מיוצגת בישראל ע"י משרד עוה"ד קן תור & עכו. בכוונת לשכת המסחר לקיים וובמינרים נוספים ככל שיהיה מידע מפורט יותר על תוכניות הסיוע.

 

חבילת הסיוע כוללת מספר רבדים – להלן רשימה חלקית של הטבות כדוגמאות:

 

הלוואות לעסקים קטנים (Small Business Administration (“SBA”) Loans) ומחילת חוב הלוואה

הזרמת תקציבים ומתן הטבות מהותיות בתנאי הלוואה, עד כדי מחילה על קרן ההלוואה בהתקיים תנאים מסוימים. המסלול נועד לעסקים של עד 500 עובדים, או בהתאם לענף בו פועל העסק וכולל גם את העובדים בחברות קשורות.
ההלוואות הן בגובה מירבי של 10 מיליון דולר בריבית של 4% ל 10 שנים, ללא עמלות ובערבות של ה- SBA  (רשות העסקים הקטנים). לווה שלא יקטין את שכר עובדיו או שלא יפטר אותם, עשוי במקרים מסוימים לקבל מחילה על החוב { מלבד הריבית}.

פרסום

זיכוי בגין הוצאות שכר (Employee Retention Credits)
מעסיקים שמחזור המכירות שלהם ירד ביותר מ 50% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, יוכלו לקבל זיכוי של עד 5,000 דולר לעובד להוצאות שכר בהתאם למספר עובדים.

ייצוב וסיוע כלכלי לענפים בכלכלה האמריקאית שנקלעו למצוקה משמעותית

משרד האוצר יקים תכנית למתן הלוואות לחברות זכאיות, מדינות ורשויות מקומיות. החברות הזכאיות תהיינה חברות בעלות בין 500 ל-10,000 עובדים.

ההלוואות יהיו בריבית של  2%, עם חצי שנה תקופת חסד על קרן וריבית. החברות לא יחלקו דיבידנדים עד תום שנה אחרי תקופת ההלוואה. ויגבילו את שכר המנהלים.

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים