בסוף השנה יפתח מפעל ״אלביט״ ברמת בקע בנגב

המפעל המתקדם שאמור היה להיפתח עוד ב-2023 ולהחליף את פסי הייצור ברמת השרון, אך יופעל רק בסוף השנה. בינתיים נבחנת הפעלה במקביל של המפעל החדש והישן, בשל הצרכים הדחופים של צה"ל בעקבות המלחמה

 

פרסום

דווקא כשצה"ל נדרש בדחיפות לחידוש מלאי החימוש שלו בעקבות מלחמת ״חרבות ברזל״, מתעכבת השלמת מפעל ייצור התחמושת החדש של ״אלביט״ ברמת בקע שבדרום, שנועד להחליף את פסי הייצור שלה ברמת השרון. במקביל, נבחנת המשך ההפעלה של פסי הייצור ברמת השרון לתקופה מסוימת במקביל לאלה שברמת בקע, כדי לענות על הביקושים ממשרד הביטחון וגם מלקוחות זרים, בעקבות המלחמה באוקראינה. בגלל הצורך לספק תחמושת בדחיפות לצה"ל עיכבה ״אלביט״ בחודשים האחרונים, כמו תעשיות ביטחוניות אחרות, משלוחים לחו"ל.


באוגוסט 2023, חודשיים לפני פרוץ המלחמה, הודיע משרד הביטחון על חוזה בסך 60 מיליון דולר לרכישת אלפי פגזי 155 מ"מ מ״אלביט״. זאת, לאחר שבמשרד הביטחון זיהו כבר אז פער בין מלאי התחמושת הצה"לי לצרכים. בהודעה נמסר כי הפגזים יסופקו בתוך שנה, וכאשר פרצה המלחמה, כושר הייצור המקומי לא הספיק ופגזים כאלה היו בין סוגי התחמושת סיפקה ארה"ב מהמלאי שלה לישראל, בטיסות תובלה מיוחדות.


המפעל החדש שנבנה כדי להחליף את מתחם תעש לשעבר בשרון, נועד לכלול פסי ייצור אוטומטיים מתקדמים, שייגדילו מאוד את כושר הייצור של ״אלביט״. לפי פרסומי ״אלביט״, יש במתחם 150 מבנים בשטח של 25 אלף מ"ר, שישמשו לייצור חימוש וראשי ביות, ויכללו מעבדות ושטחי ניסוי.


בכנס המשקיעים של החברה במרץ 2022 הודה מנכ"ל אלביט בצלאל (בוצי) מכליס כי כבר אז עבדו חלק מפסי ייצור התחמושת של החברה במשמרות נוספות כדי לענות על הדרישה הגוברת. מאז רק גדלו הביקושים. מכליס אמר אז כי "אנחנו בונים אתר חדש ברמת בקע שהוא ממוכן, ממוחשב, יעלה את הפרודוקטיביות שלנו לאין ערוך, יעלה את איכות המוצרים, יוריד את העלויות שלנו ויאפשר לנו להתמודד עם הביקושים האדירים שיש בעולם. כתוצאה מאוקראינה. חלק מהמפעלים שלנו עובדים כבר עכשיו 2 או 3 משמרות כדי לספק את הצרכים שאנחנו מזהים בשוק והתקבלו עוד לפני פרוץ המלחמה באוקראינה".

כאשר הונחה אבן הפינה למתחם שנבנה בהשקעה של כ-2 מיליארד שקל העריכה אלביט כי הוא יושלם ב-2023. אולם חודשיים לתוך 2024, הייצור בו טרם החל. למרות שהמועד של 2023 הופיע על ההזמנה הרשמית לאירוע, בהודעה לעיתונות של החברה ובדברים שנשאו אז הנואמים בטקס, מכחישים באלביט כעת היא הפתיחה נועדה להתבצע בשנה שעברה, מודים בעיכוב מסוים בעבודות ומנמקים אותו במלחמה. התאריך הרשמי כעת הוא כמעט שנה לאחר המקורי המקורי, במחצית השנייה של 2024.

דוברת אלביט מסרה בתגובה, כי "אלביט מערכות עושה כל מאמץ, גם בזמנים קשים אלו, לעמוד בלוחות הזמנים אשר נקבעו לפרויקט מלכתחילה ,קרי אכלוס האתר ופתיחתו באמצע 2024. (בהתאמה למועד קבלת היתר).

"אלביט נמצאת בישורת האחרונה של העבודות, כך שהאתר ערוך לקליטה של מאות עובדים בחצי השני של שנת 2024. יחד עם זאת, על רקע האירועים קיימת האטה מסוימת בעבודות בשל עזיבת מרבית העובדים הזרים. למרות זאת, אנו מאמינים כי נעמוד במועד".
Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מצלמת המעקב במרחב הציבורי - עד לאן הן מצליחות לחדור לנו לפרטיות

18 ביולי 2024

דאסו סיסטמס בסלון האוירי בפארנבורו 2024: התאומים הוירטואליים, חוויות יצירתי...

18 ביולי 2024

ראשי המגזר עסקי מתאחדים ויפעלו מעתה יחד

18 ביולי 2024

פיקוד העורף והמגזר העסקי פועלים בשיתוף פעולה למען מוכנות לחירום

15 ביולי 2024

נפתח מפעל בטרי Batte-Re למחזור סוללות ליתיום-יון בדימונה

15 ביולי 2024

הטקסונומיה הישראלית לסיווג פעילויות כלכליות בנות-קיימה, לפי תרומתן למטרות ה...

11 ביולי 2024

מצלמת המעקב במרחב הציבורי - עד לאן הן מצליחות לחדור לנו לפרטיות

18 ביולי 2024

דאסו סיסטמס בסלון האוירי בפארנבורו 2024: התאומים הוירטואליים, חוויות יצירתי...

18 ביולי 2024

ראשי המגזר עסקי מתאחדים ויפעלו מעתה יחד

18 ביולי 2024

פיקוד העורף והמגזר העסקי פועלים בשיתוף פעולה למען מוכנות לחירום

15 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים