במפעל פניציה בירוחם יושקעו 100 מיליון שח

לטובת ביצוע הפרויקט יוקם גלמפינג ענק עם חדרי לינה, שירותים, מקלחות וחדרי אוכל ויובאו לארץ 300 פועלים זרים מהודו ומומחים רבים מאירופה. מנכ"ל פיניציה ירוחם מסר, "הפרויקטים מהווים הצהרת כוונות של הבעלים לעתיד מפעל פניציה בירוחם"
100 מיליון שקל יושקעו בפניציה מפעלי זכוכית בירוחם בחידוש והחלפת תנור התכה, שדרוג קווי ייצור מכלי זכוכית, הפעלת מתקן לייצור חשמל והקמת מערכת סולאריות על גגות המפעל. חידוש תנור ההתכה ושדרוג קווי הייצור של מפעל פניציה ירוחם יעשה בהיקף השקעה של כ- 60 מיליון שקל.


תחנת כח ייצור אנרגיה מפעל פניציה ירוחם. צילום: MBS

פניציה ירוחם חתמה על הסכם עם חברת אופיסי אנרגיה להקמה, הפעלה ותחזוקת מתקן לייצור חשמל בהספק של 4.5 מגוואט באמצעות גז טבעי ובהיקף השקעה של מיליוני שקלים. התחנה תייצר 4.5 מגוואט ותהווה מקור אנרגיה למפעל.

בנוסף, החברה חתמה על הסכם לביצוע פרויקט סולארי עם חברת "רפק אנרגיות מתחדשות" על גגות המפעל בירוחם בשטח של 30,000 מ"ר ובהספק מותקן של 4.5 מגה ואט. פרויקט האנרגיה הירוקה הוקם בהשקעה של כ-20 מיליוני ובוצע על ידי חברת "אלמור אנרגיות מתחדשות".

מפעל פניציה ירוחם מודיע היום (א`) על השקעה בהחלפת תנור ההתכה של המפעל ושדרוג קווי הייצור בהיקף השקעה של כ- 60 מיליון ₪. החלפת התנור נדרשת לאחר 10 שנות עבודה עם התנור הקיים. כ- 1,000 טון לבנים מיוחדות אשר יוצרו ברמת "טיילור מייד" בחו"ל לטובת הפרויקט כאשר כל לבנה תהיה ממוספרת ותורכב בסדר הנכון.

פרסום

החלפת התנור ושדרוג קווי הייצור במפעל פניציה בירוחם תעשה באמצעות רכבת אווירית של כ- 300 פועלים זרים מהודו בסיוע רשות האוכלוסין וההגירה. לטובת קליטת העובדים מהודו הוקם במפעל מתחם מיוחד, הכולל חדרי לינה, שירותים, מקלחות וחדרי אוכל ובנוסף 10 שפים אשר ידאגו לבשל בהתאם למנהגי המטבח ההודי.

הפרויקט יתחיל בחודש מאי וצפוי להמשך כחודשיים ימים במהלכו ייהרס התנור הקיים ובמקומו ייבנה תנור חדש עם מערכות בקרה משוכללות שאמור לחסוך אנרגיה. עוד יוחלפו שני קווי ייצור בקבוקים, מערך השינוע, הכנת חומרי הגלם וכלל התשתיות המפעליות.

בנוסף, יופעל מתקן לייצור חשמל באמצעות גז טבעי וזאת בהמשך להסכם שנחתם עם חברת אופיסי אנרגיה, מתקן ייצור החשמל ייצר 4.5 מגוואט ויספק את מלוא צריכת האנרגיה למפעל בהיקף השקעה של מיליוני שקלים.

פרסום


מישל בן סימון, מנכ"ל מפעל פניציה ירוחם. צילום: יח"צ

החברה חתמה גם על הסכם עם "רפק אנרגיות מתחדשות" להקמת מערכות סולאריות על גג המפעל בהיקף השקעה של 20 מיליון ₪ על גבי שטח של30,000 מ"ר שבוצע ע"י" "אלמור אנרגיות מתחדשות" – למעשה, הוחלפו כל גגות וקירות אסבסט הישנים במעטפת חדשה ותיוצר אנרגיה סולארית ירוקה בתפוקה של 4.5 מגה וואט במכירה ישירה לרשת החשמל.

מישל בן סימון, מנכ"ל פניציה ירוחם מסר: "הפרויקטים מהווים הצהרת כוונות של הבעלים לעתיד מפעל פניציה בירוחם ומייצרים יציבות ועוגן כלכלי ותעסוקתי בתעשייה המסורתית בישראל בכלל ובירוחם בפרט. על אף תקופת המלחמה הנוכחית, משבר הקורונה והאתגרים הרבים בשמירה על התעשייה המסורתית, התקבל אישור דירקטוריון החברה אשר בבעלות משפחת מנדל בארה"ב להשקעה וזאת על מנת להבטיח את פרנסתם ועתידם של 220 משפחות, קבלנים וספקים נוספים העובדים עם מפעל פניציה. ההשקעה היא חלק מתוכנית השקעות רחבה שאושרה על ידי רשות ההשקעות. ברצוני להודות לרשות ההגירה על הסיוע והעזרה לקבלת היתרי עבודה עבור 300 פועלים זרים מהודו".


חווה סולארית מפעל פניציה ירוחם. צילום: MBS

חברת פניציה מפעלי זכוכית בע"מ נוסדה בעיר חיפה בשנת 1934. בשנת 1968 הועתק המפעל לירוחם, שם פועל המפעל בהצלחה עד היום. פניציה היא החברה היחידה בישראל המתמחה בייצור מגוון מיכלי זכוכית המשמשים לתעשיית המשקאות והמזון בארץ ולחו"ל . פניציה הינה חלק מקבוצת I.E.L – Israel Equity Ltd בבעלות משפחת מנדל מקליבלנד אוהיו . במפעל מועסקים כ- 220 עובדים תושבי הדרום. המפעל מהווה אחד ממקורות הפרנסה העיקריים עבור תושבי ירוחם ודימונה. בפניציה תנור התכה , המזין ארבעה קווי יצור מכלי זכוכית במגוון דגמים וצבעים. המפעל מייצר קרוב למיליון מיכלי זכוכית ביום.

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

פיקוד העורף והמגזר העסקי פועלים בשיתוף פעולה למען מוכנות לחירום

15 ביולי 2024

נפתח מפעל בטרי Batte-Re למחזור סוללות ליתיום-יון בדימונה

15 ביולי 2024

הטקסונומיה הישראלית לסיווג פעילויות כלכליות בנות-קיימה, לפי תרומתן למטרות ה...

11 ביולי 2024

"כ-30% ממשימות מטוסי הקרב מבוצעות כיום על ידי כטב"מים" - ועידת הכטב"מים הבי...

3 ביולי 2024

רד האט משלבת GenAI בפורטפוליו הענן ההיברידי של החברה באמצעות Red Hat Lights...

26 ביוני 2024

DEXCOM G7 המהווה פריצת דרך משמעותית בתחום ניטור וניהול הסוכרת, הגיע לישראל

26 ביוני 2024

פיקוד העורף והמגזר העסקי פועלים בשיתוף פעולה למען מוכנות לחירום

15 ביולי 2024

נפתח מפעל בטרי Batte-Re למחזור סוללות ליתיום-יון בדימונה

15 ביולי 2024

הטקסונומיה הישראלית לסיווג פעילויות כלכליות בנות-קיימה, לפי תרומתן למטרות ה...

11 ביולי 2024

"כ-30% ממשימות מטוסי הקרב מבוצעות כיום על ידי כטב"מים" - ועידת הכטב"מים הבי...

3 ביולי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים