בוגרים ראשונים בישראל הוסמכו לתואר "מייסטר" מגרמניה בתחום מכניקה עדינה

תעודות הסיום הוענקו על ידי התעשיין סטף ורטהימר ווינפריד קרצמן נשיא הבונדסראט שהגיע במיוחד מגרמניה עם משלחת של 30 איש, בטקס בגן התעשייה בנצרת

 

הבוגרים סיימו שנתיים וחצי של לימודים במרכז ההדרכה צור לבון ובמרכזי הכשרה של ממשלת מחוז באדן וירטמברג בגרמניה. המטרה: יצירת אלטרנטיבה ברמה גבוהה ומוכרת בחו"ל ללימודים אקדמיים, שיקום מערכת ההכשרה המקצועית בארץ והקמת רשת בתי ספר מקצועיים בישראל.

לראשונה בישראל, הוענקו מול אולם מלא עד אפס מקום, שמונה תארי "מייסטר" מגרמניה לבוגרי הקורס הראשון בתחום מכניקה עדינה, ביזמת מרכז ההדרכה וההכשרה לתעשייה בגליל, צור לבון, של התעשיין סטף ורטהימר בשיתוף ממשלת באדן וירטמברג בגרמניה, המרכז להשתלמויות מורים באסלינגן ואיגוד המלאכה בשטוטגרט (The HandwerksKammer, Stuttgart).

פרסום

הלימודים בקורס הראשון למייסטרים ארכו שנתיים וחצי והתנהלו על פי שיטת הלימוד הדואלי שכוללת שלב אקדמי של לימודים עיוניים וכן לימוד מעשי במרכז ההדרכה בצור לבון, התנסות מעשית בבתי הספר של רשת צור ושלב סופי של ביקור לימודי במפעלים בגרמניה, מפעל "טראמף" ו"בוש".

בוגרי התכנית עמדו בהצלחה במבחני ה"מייסטר" הגרמניים וישמשו כמורים ומדריכים מקצועיים בתחום העיבוד השבבי והעיבוד השבבי הממוחשב.

מבחני הגמר התקיימו על ידי בוחנים חיצוניים מהתעשייה בגרמניה ובפיקוח של נציג איגוד המלאכה מגרמניה. בוגרי הקורס הראשון זכו לציון לשבח על ידי הבוחנים הגרמנים, הן על העמידה בדרישות והן על מקוריות ואיכות.

בטקס אמר וינפריד קרצמן, נשיא הבונדסראט וראש ממשלת באדן וירטמברג גרמניה, כי הוא שמח שסטף ורטהימר הביא לישראל את שיטת הלימוד הדואלי שהוכחה כהצלחה בגרמניה וציין לשבח את בוגרי הקורס הראשון. "הענקת תארי ה"מייסטר" מגרמניה לבוגרים הישראלים מוכיחה, כי הם עמדו בסטנדרטים הגבוהים של הלימודים שהועברו על ידי המדריכים הגרמנים ועברו את בחינות הגמר הקשות בהצלחה. שיטת הלימוד הדואלי המשלבת לימודים אקדמיים עם קורסים מעשיים במקצועות התעשייה הגבוהה, הינה הצלחה מוכחת שהביאה לירידה באבטלה בגרמניה אל מתחת ל-3%. גם ביפן, קוריאה וארגנטינה הביעו עניין בדגם מקצועי-לימודי זה. אני מעריך את סטף ורטהימר שזיהה את הפוטנציאל הגלום בשיטה זו ומתרגם אותו הלכה למעשה כאן בישראל" אמר קרצמן.

 

פרסום

בסיום הטקס העניק קלאוס מונקוויץ, מנכ"ל איגוד המלאכה בשטוטגרט גרמניה, תואר "מייסטר של כבוד" לתעשיין סטף ורטהימר ואמר, כי ה"מייסטרים" בגרמניה הינם מנהלי מפעלים ובכירים בתעשייה וכי מדובר בתואר מכובד ברמה הגבוהה ביותר. "הצטרפתי לבוחנים הגרמנים שהגיעו לבחון את הסטודנטים הישראלים לתואר "מייסטר" וכמו הבוחנים נדהמתי מהמקצוענות שלהם ורמתם הגבוהה. אני גאה בהם מאוד, מדובר באנשים שמאמינים בעצמם וביכולתם ושמו להם כמטרה לקדם גם את דור העתיד של אנשי המקצוע בתעשייה הגבוהה. תואר ה"מייסטר" נותן אפשרות לקידום מקצועי ועניין במקום העבודה וכן הזדמנות להשתכרות טובה, גם בלי להיות מהנדס או עורך דין" אמר ורטהימר.

 

בין המשתתפים באירוע: התעשיין סטף ורטהימר- מייסד רשת צור, מייסד גני התעשייה ויושב ראש כבוד בישקר, וינפריד קרצמן- נשיא הבונדסראט (הבית העליון של הפרלמנט הגרמני) וראש ממשלת באדן וירטמברג גרמניה, קלאוס מונקוויץ- מנכ"ל איגוד המלאכה בשטוטגרט גרמניה, ראש עיריית נצרת ראמז גראיסי, מנכ"ל ישקר יעקב הרפז, שר התמ"ת לשעבר- שלום שמחון, סמנכ"ל כספים בישקר- דני גולדמן, מנכ"ל גני התעשייה של סטף ורטהימר- אריה דהן, אליזבת מוזר- מנהלת האקדמיה להשתלמויות מורים ופיתוח משאבי אנוש באסלינגן גרמניה, עירית שטראוס-ורטהימר בתו הבכורה של סטף, אורן הרפז- נכדו של ורטהימר, ראשי רשויות, תעשיינים, בוגרים ומשפחותיהם.

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

400 מיליון שקל יושקעו בקידום ובפיתוח תעשיית המיחזור בישראל

1 במאי 2024

העדפה של 15% במכרזי משרד הביטחון למפעלים שנאלצו לעבור לפעול מחוץ לאזורי קו ...

24 באפריל 2024

3 מיליון שקלים בפיתוח והפעלת מיזמי סיוע לעסקים קטנים שבבעלות אנשי ונשות מיל...

15 במאי 2024

שון פז, רד האט: "הקוד הפתוח ישנה את תעשיית ה-AI כפי ששינה את תעשיית התוכנה"

9 במאי 2024

ניהול פרויקטים אדריכליים מורכבים בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

8 במאי 2024

יגובש מודל למימון המחקר הרפואי בישראל

2 במאי 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים