תחרות רובוטיקה לנוער הצליחה לפצח כיצד ניתן לייצר בישראל מאות מכשירי הנשמה אוטומטיים ביום

מדובר במוצר שעושה שימוש בבלון הנשמה ידני ומפעיל אותו באופן חכם ואוטומטי. המוצר, שמפותח בסיוע הגראג' של מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח, נמצא תחת "קוד פתוח" כך שכל הוראות הבניה שלו יהיו פתוחים לציבור, בארץ ובעולם.

לפיתוח פוטנציאל לייצור מאסיבי של מאות מכשירי הנשמה אוטומטיים ביום בישראל

הייצור מתוכנן להיות מאסיבי כיוון שתהליך הגמילה ממכונת ההנשמה ארוך מתהליך ההחלמה, כך שגם כאשר חולה מחלים, חולפים שבועות רבים עד שנגמל ממכונת ההנשמה.

מכשירי הנשמה הפכו לרכיב חיוני בארץ ובעולם לטיפול בהסתבכות של מחלת הקורונה: ליגת הרובוטיקה של First,  מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח, איכילוב, מד"א ויחידה 108 של חיל האוויר, משתפים פעולה לטובת פתרון: הרעיון, שנולד ביחידת האלקטרוניקה והתקשו"ב של חה"א (108), הוא ליצור מכונת הנשמה, בקוד פתוח, שניתן לייצר בכמויות במעבדות בעלות נמוכה ללא צורך במפעלים. חיל האוויר מוביל ומנהל את המיזם כפרויקט בסטנדרט צבאי.

פרסום

לפיתוח פוטנציאל לייצור מאסיבי של מאות מכשירי הנשמה אוטומטיים ביום משבוע בישראל. הייצור מתוכנן להיות מאסיבי כיוון שתהליך הגמילה ממכונת ההנשמה ארוך מתהליך ההחלמה, כך שגם כאשר חולה מחלים, חולפים שבועות רבים עד שנגמל ממכונת ההנשמה.

מדובר במוצר שעושה שימוש בבלון הנשמה ידני ומפעיל אותו באופן חכם ואוטומטי. המוצר תחת "קוד פתוח", כך שכל הוראות הבניה שלו יהיו פתוחים לציבור, בארץ ובעולם.

המנטורים של התוכנית – אנשי הרובוטיקה הראשונים במעלה בארץ – נתקלו במחסום, כאשר המעבדות שקיימות בבתי הספר ברחבי הארץ נסגרו עקב השבתת הלימודים. מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח פתחה עבור התלמידים את מעבדת החדשנות שלה, ה-Garage והעניקה להם את הציוד, החומרים, והרכיבים הנדירים "מתקדמים בהליכים מול הגופים הרלוונטיים, ומקווים שלא יהיה צורך בשימוש", אמר סטודנט מהליגה של פירסט.

פרסום

הגראג' הוא מעבדת החדשנות של מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח. מטרתו של הגראג׳ היא קידום ועידוד החדשנות והיצירתיות של מרכז הפיתוח, תוך מתן דגש על התחומים הבולטים בהם עוסק המרכז. בישראל מתמחה הגראג׳ בייצור תכנים המעודדים חדשנות ויצירתיות בתחומים של אבטחת מידע, מציאות רבודה ובינה מלאכותית.

הגראג׳ עוסק גם בשיתופי פעולה עם חברות, גופים ומסודות חינוך נבחרים שמטרתם קידום הטכנולוגיה והחדשנות בזירת היי-טק הישראלית. רוב התוצרים של שיתופי פעולה חדשניים אלו מונגשים לקהילת המפתחים כפרויקטים של קוד פתוח, שמאפשרים בסיס טוב לפיתוחים עתידיים.

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

תכונות התמנון לפיתוח רובוט לעבודות מיוחדות.

6 במרץ 2024

כרסום ספוג בCNC

3 במרץ 2024

פי.סי.בי: הזמנה בהיקף של כ-7.6 מיליון דולר עבור לקוח בתעשייה הביטחונית

29 בינואר 2024

תקן אירופי לטיפול מתקדם בפסולת האלקטרונית - בדרך לישראל

21 בינואר 2024

רשות הטבע והגנים השלימה פרויקט ליישום פלטפורמת Commvault Cloud להגנת יישומי...

15 בינואר 2024

יום עיון מחברים אלקטרו-מכאניים

1 בינואר 2024

תכונות התמנון לפיתוח רובוט לעבודות מיוחדות.

6 במרץ 2024

כרסום ספוג בCNC

3 במרץ 2024

פי.סי.בי: הזמנה בהיקף של כ-7.6 מיליון דולר עבור לקוח בתעשייה הביטחונית

29 בינואר 2024

תקן אירופי לטיפול מתקדם בפסולת האלקטרונית - בדרך לישראל

21 בינואר 2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים