שוקלים לעזוב מקום עבודה? אלו שלוש סיבות נפוצות מובילות לעזיבה של עובדים את מקום העבודה?

שוקלים לעזוב מקום עבודה? עצרו! אלו שלוש סיבות נפוצות מובילות לעזיבה של עובדים את מקום העבודה?
אולי התשובה תפתיע אתכם, לא תמיד עליה בשכר היא הסיבה הראשונה שבגללה עובדים עוזבים את מקום העבודה.

הליך גיוס של עובד חדש דורש תשומות רבות וביניהן פרסום מודעות גיוס, ביצוע ראיונות עבודה טלפוניים לבדיקת התאמה ראשונית ופרונטליים לבדיקת ההתאמה בפועל, הפסד זמן, עומס עבודה גדול יותר על שאר חברי הצוות עד "להעברת השרביט" לעובד החדש, הקצאת משאבים להכשרת עובד חדש שכוללים זמן של העובד ללמידה וזמן של המנהל ו/או הצוות להכשירו, ואם לימים יתברר שהעובד לא מתאים? הכל חוזר חלילה.

להלן מפורטות שלוש סיבות נפוצות לעזיבה של עובדים את מקום העבודה:

1. חוסר הערכה  של המנהל: קיים מיתוס שעובדים עוזבים מקום עבודה לרוב בגלל השכר, זה לא נכון! מנהלים בכירים במשק הישראלי מעידים שאחת הסיבות המרכזיות לעזיבה של עובדים את מקום העבודה הינה שהם מרגישים לא מוערכים על ידי המנהל שלהם. חוסר הערכה מוביל להרגשה לא טובה של העובד וזאת לרוב מוביל באופן ישיר לבחינת חלופות על ידו.

פרסום
  1. אי התאמה לתרבות הארגונית: תרבות ארגונית אוצרת בתוכה בין היתר מנהגים, ערכים, הדברים שחשובים בארגון ואיך נכון להתנהג ובאה לידי ביטוי באמצעות גם אך לא רק סמלים, לבוש שפה ומה שכתוב על לוח המודעות.

תרבות ארגונית חשובה מאד שכן מגדירה מה נחשב חיובי ומסייעת לעובדים ומנהלים באמצעות ערכים, אמונות, אתוסים ועוד.

מועמדים לעבודה לרוב בוחנים את התרבות הארגונית טרם כניסתם לחברה וזה מהווה מרכיב בהחלטה שלהם אם להצטרף לחברה או לא וכמובן עובדים נוהגים לעזוב עבודה בחברה אם אינם מתאימים לתרבות הארגונית, שכן אי התאמה לתרבות הארגונית מובילה באופן ישיר לתחושת אי שייכות.

 

  1. חוסר השקעה בפיתוח העובד: לרוב עובדים כבר בשלב ראיון העבודה שואלים את עצמם איך מקום העבודה יפתח אותם? איך מקום העבודה יתרום לקריירה שלהם? ואיך יוכלו להתקדם?
    בסקר השנתי של ארגון המחקר למשאב האנושי ולפיתוח העובדים העולמי CIPD נמצא כי 89% מהארגונים שהכניסו תכניות רווחה והשקיעו ב-wellbeing של העובדים, חוו שיפור בתפוקות וצמיחה, כמו גם ירידה משמעותית בימי המחלה, צמצום העזיבה, העלאה במורל וחיזוק מיתוג המעסיק.

לסיכום, ישנן סיבות רבות שמובילות לעזיבה של עובדים את מקום העבודה. ישנם מנהלים בארגונים כיום שמוסיפים להגדרות התפקיד ניהול משמעות בארגון.
ובמסגרת תפקיד זה אותם מנהלים מובילים תהליכים ליצירת משמעות ולפיתוח עובדים בכדי לשמר אותם וליצור סביבת עבודה חיובית ומפרה.

כותבת מאמר הדעה,

פרסום

עו"ד שרון הר זהב,

מפתחת מיזם פלטפורמת לימוד דיגיטלית בתחום התעסוקה והעסקים ללימוד פרקטיקה ניהולית, פרקטיקה ארגונית ומיומנויות בעולם העבודה, שמועבר על ידי מנהלים בכירים במשק הישראלי
מקבוצת אל הנכס

לשון זכר כמוה כלשון נקבה

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה

28 בנובמבר 2023

מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
ניהול זמן נכון - טיפים לניהול זמן נכון
איך לבקש העלאת שכר
חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה

28 בנובמבר 2023

מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים