מחפשים עבודה? עצרו! מה הדברים שאתם חייבים לדעת על הכנה לתפקיד חדש בארגון?

 

שינויים בעולם העבודה קיימים ועם פיתוח הטכנולוגיה ובין היתר בינה מלאכותית, הקדמה והחדשנות, העתיד של עולם העבודה אינו ידוע מראש ולוט בערפל. תפקידים ישנים מתייתרים, תפקידים חדשים נוצרים, חברות מתייעלות ומפטרות עובדים ועובדים פעילים לעיתים מרגישים שאין להם ביטחון תעסוקתי וזהו דבר שעשוי להוביל ללחצים מבית ומחוץ. לעיתים גם תהליך של חיפוש עבודה הוא מאתגר ודורש משאבים נפשיים.

לפי מחקרים אנשים כיום מחליפים מספר תפקידים במהלך הקריירה שלהם.

דני נוה- כיהן הן כשר הבריאות והוביל את הוביל את יציאת מערכת הבריאות ממשבר כלכלי קשה  והן כיו"ר דירקטוריון כלל החזקות עסקי ביטוח וחברת הבת שלה כלל ביטוח ופיננסים המנהלת כ-200 מיליארד שקל של נכסים פיננסים, כיום מכהן כנשיא ומנכ"ל הבונדס וגם מרצה במיזם הדיגיטלי ללימוד ניהול, פרקטיקה ומיומנויות מבכירים במשק. דני מספר בהרצאתו "משולחן הממשלה לשולחן הדירקטוריון" בין היתר על הכנה נכונה לתפקיד חדש.

פרסום

במסגרת ההכנה להרצאה ובמסגרת תפקידי כמפתחת המיזם הדיגיטלי ללימוד פרקטיקה מבכירים במשק, שאלתי את דני שאלה חשובה שוודאי תעניין רבים: "דני, אתה הגעת לטופ במגזר הציבורי בתפקיד שר הבריאות וגם הגעת לטופ במגזר העסקי  בתפקידך כיו"ר כלל החזקות עסקי ביטוח, אני בטוחה שזה לא במקרה וגם לא במזל, אולי קצת מזל, אבל לא הרבה מזל. כיום יש המון אנשים חכמים, מוכשרים, חרוצים, מוכוונים מטרות הארגון שהיו חולמים להגיע למשרות כאלה ולא תמיד מצליחים, ואף עצם היותם אנשי המקצוע החרוצים והטובים ביותר הם לא תמיד מתקדמים למשרות ניהול ולעיתים בארגונים מביאים מנהלים מבחוץ שלאו דווקא מקצועיים בתפקיד עצמו. אני בטוחה שעשית משהו שונה, לכן השאלה שלי הינה: "אם היית יכול לפגוש את עצמך לפני 30 שנה, ערב לפני כניסתך לארגון גדול לראשונה, מה היית מלמד את עצמך?"

זו שאלה אגב, שהיוותה את הקו המנחה להכנת הרצאות הבכירים בפרויקט.

במסגרת הרצאתו התוודעתי לכך, שדני אכן עשה דברים שונה. בהרצאתו בין היתר מספר דני בכל הנוגע להכנה לתפקיד חדש "שיש להציב לעצמך קודם כל יעדים להשגה בתפקיד. סביר להניח שהמנהלים בחברה שבה תעבוד יציבו לך יעדים ובמקרה כזה חשוב שתבין היטב מהם היעדים האלה, יעדי הכנסות, יעדי מכירות וכו.. יעדים מסוגים שונים שיכולים להיות בתפקידים שונים ואחרי שתבין מהם היעדים, תתכנן מהם השלבים הנדרשים כדי להשיג את היעדים האלה, מה נדרש ממך וכיצד ביכולתך להשיג את היעדים וגם להצליח בהם. למשל, תשאל את עצמך מי מהאנשים יכולים לסייע לך? הרי תמיד אפשר ללמוד מניסיונם של אחרים שמילאו תפקידים דומים. כמו כן, תלמד היטב את תחומי האחריות שלך, תתכונן, תבוא מוכן לתפקיד, תקרא חומר, דבר עם אנשים, תלמד היטב על החברה שבה אתה צפוי להשתלב, מה הביצועים של החברה? אם זו חברה ציבורית זה יותר פשוט, אפשר לעבור על הדוחות הכספיים שלה שמפורסמים או מדווחים, תקרא את הדיווחים של החברה, תראה מיהם בעלי השליטה, מה המוניטין שלהם, ניתן להשתמש במקורות גלויים ברשת ולשמוע דעות של אנשים שאתה סומך עליהם ומכירים טוב את החברה".

החומרים מתוך מיזם דיגיטלי ללימוד ניהול, פרקטיקה ומיומנויות מבכירים במשק הישראלי.

כותבת מאמר הדעה,

פרסום

עו"ד שרון הר זהב- מנהלת הדרכה ומפתחת מיזם דיגיטלי ללימוד ניהול, פרקטיקה ומיומנויות מבכירים במשק הישראלי.

לשון זכר כמוה כלשון נקבה

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה

28 בנובמבר 2023

מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
ניהול זמן נכון - טיפים לניהול זמן נכון
איך לבקש העלאת שכר
חושבים על שינוי קריירה? הנה שלושה טיפים מנצחים שמובילים לקידום קריירה ולצמי...

3 באפריל 2024

קליטה נכונה של חיילי מילואים בחזרה לשגרה.

20 בפברואר 2024

חיפוש עבודה בזמן מלחמה

28 בנובמבר 2023

מי מפחד מפוליטיקה ארגונית?
תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים