מה זה 5G ?

רשתות 5G הן רשתות סלולריות, בהן אזור השירות מחולק לאזורים גאוגרפיים קטנים המכונים תאים. כל המכשירים האלחוטיים בתא מחוברים לרשת האינטרנט והטלפון באמצעות גלי רדיו דרך אנטנה מקומית בתא. היתרון העיקרי של הרשתות החדשות הוא שיש להן רוחב פס גדול יותר, והן יספקו חיבור בקצב נתונים גבוה והשהייה נמוכה.

בקצרה, הטלפון מעביר מידע אל האנטנה שבשטח השידור שלה הוא נמצא, והאנטנה מעבירה את המידע אל הנתב המרכזי של הרשת. הנתב מעביר בתורו את המידע דרך רשת הטלפונים הקווית ליעד המתאים, או במקרה שהנמען גם הוא מכשיר סלולרי, לאנטנה שמספקת לו קליטה.

רשת 5G נקראת גם רשתות סלולריות דור 5 או דור 5 של מערכות אלחוטיות.

הכרונולוגיה ברורה – רשתות מדור חמישי הן הדור הבא של טכנולוגיה סלולרית, והפוטנציאל שלהן עצום. ברמה הטכנית, 5G אמור לספק מהירויות העברת נתונים (גלישה, העלאה והורדה) חדשות: על פי ההסכמי התקינה הראשונים, טווח המהירויות המוגדר כדור חמישי נע בין 800MBPS ל-50GBPS. הניסויים הראשונים בתחום מדברים על סטנדרט של 10GBPS, זאת לעומת 200MBPS הנהוגים היום ברשתות LTE.

פרסום

אפשר לנסות לדמיין עד כמה שונות יהיו שיחות וידאו המבוצעות על גבי רשת מדור חמישי, לעומת אלה המתאפשרות היום.

רוחב הפס של רשתות אלה יאפשר גם חיבור מאסיבי יותר של מכשירים – כלומר, רשתות יציבות. רשתות מדור חמישי אמורות להוות תשתית למהפכות חכמות בכל תחומי החיים. בתים חכמים, שכונות חכמות וערים חכמות, בתי חולים מחוברים, תשתיות כבישים חכמות, מפעלים – כל מה שנכנס תחת ההגדרה של IoT, כלומר "האינטרנט של הדברים", אמור להתאפשר בזכות 5G.

תוספת האנטנות הדרושה והמעבר לתדרים גבוהים יותר מעוררים חששות מפני סכנות פוטציאליות לבריאות המשתמשים ברשת התקשורת החדשה. אולם הראיות מצביעות על כך שהחששות אינם מבוססים.

פרסום

 כמו כן כרגע אין פריסה של דור 5 בארץ. משרד התקשורת פועל במרץ רב לקידום מכרז תדרים לדור 5, ההליך המכרזי טרם הסתיים והמשרד לא העניק רישיונות לשירותי דור 5 .

 

 

Print Friendly, PDF & Email

פה יבוא באנר

תודה שאתם מבקרים בפורטל "טכנו נט". טכנו נט נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום הטכנולוגיה והתעשייה באתר תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום המתכת,פלסטיק, זיווד ואריזה, הייטק, אוצומציה וסייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

בעזרת מכ"ם ניתן לזהות לראשונה להקות של עופות גדולים ולמנוע תאונות עם כלי טי...

19 במרץ 2024

כרסום ספוג בCNC

3 במרץ 2024

ההטמעה של טכנולוגיות מתקדמות בתעשייה החכמה

17 בדצמבר 2023

יפן- נפלאות הטכנולוגיה של היום יום

1 בנובמבר 2023

הצמיג ששומר את הפלסטיק לעצמו
פתרון לתאונות הרבות בין כלי טיס לבעלי כנף, ע"י זיהוי בעזרת מכ"ם להקות של עו...
בעזרת מכ"ם ניתן לזהות לראשונה להקות של עופות גדולים ולמנוע תאונות עם כלי טי...

19 במרץ 2024

כרסום ספוג בCNC

3 במרץ 2024

ההטמעה של טכנולוגיות מתקדמות בתעשייה החכמה

17 בדצמבר 2023

יפן- נפלאות הטכנולוגיה של היום יום

1 בנובמבר 2023

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

כדי להיות תמיד מעודכנים